هوش مصنوعی چیست؟

به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل هوش مصنوعی چیست؟را مشاهده می نمایید|هوش مصنوعی به هوشی که یک ماشین از خود نشان میدهد و یا به دانشی در کامپیوترکه سعی در ایجاد آن دارد گفته می شود. جان مک کارتی "پدر علم و دانش ماشینهای هوشمند" ، واژه هوش مصنوعی را در سال 1956 به کار برد . تحقیقات و جستجوهای انجام شده برای رسیدن به ساخت|40274823|tyz|هوش مصنوعی,هوش مصنوعی سمبلیک

هوش مصنوعی به هوشی که یک ماشین از خود نشان میدهد و یا به دانشی در کامپیوترکه سعی در ایجاد آن دارد گفته می شود. جان مک کارتی "پدر علم و دانش ماشینهای هوشمند" ، واژه هوش مصنوعی را در سال 1956 به کار برد . تحقیقات و جستجوهای انجام شده برای رسیدن به ساخت چنین ماشینهائی مرتبط با بسیاری از علوم دیگر مانند رایانه ، روان شناسی ، فلسفه ، عصب شناسی ، علوم ادراکی ، تئوری کنترل ، احتمالات ، بهینه سازی و منطق می باشد .

هنوز تعریف دقیقی برای هوش مصنوعی ارائه نشده است که مورد قبول همه ی دانشمندان صاحب نظر در این زمینه باشد و این خود به علت آن است که اساس این موضوع یعنی هوش مورد جنجال و اختلاف است و تعریف جامعی درباره آن وجود ندارد.

بطور کلی ماهیت وجودی هوش به مفهوم جمع آوری اطلاعات، استقرا و تحلیل تجربیات به منظور رسیدن به دانش و یا ارایه تصمیم می‌باشد. در واقع هوش به مفهوم به کارگیری تجربه به منظور حل مسائل دریافت شده تلقی می‌شود. هوش مصنوعی علم و مهندسی ایجاد ماشینهایی با هوش با به کارگیری از کامپیوتر و الگوگیری از درک هوش انسانی و یا حیوانی و نهایتاً دستیابی به مکانیزم هوش مصنوعی در سطح هوش انسانی می‌باشد.

در مقایسه هوش مصنوعی با هوش انسانی می‌توان گفت که انسان قادر به مشاهده و تجزیه و تحلیل مسایل در جهت قضاوت و اخذ تصمیم می‌باشد در حالی که هوش مصنوعی مبتنی بر قوانین و رویه‌هایی از قبل تعبیه شده بر روی کامپیوتر می‌باشد. در نتیجه علی رغم وجود کامپیوترهای بسیار کارا و قوی در عصر حاضر ما هنوز قادر به پیاده کردن هوشی نزدیک به هوش انسان در ایجاد هوشهای مصنوعی نبوده‌ایم.

بطور کلّی، هوش مصنوعی را می‌توان از زوایای متفاوتی مورد بررسی و مطالعه قرار داد. مابین هوش مصنوعی به عنوان یک هدف، هوش مصنوعی به عنوان یک رشته تحصیلی دانشگاهی، و یا هوش مصنوعی به عنوان مجموعهٔفنون و راه کارهایی که توسط مراکز علمی مختلف و صنایع گوناگون تنظیم و توسعه یافته‌است باید تفاوت قائل بود.


مطالب دیگر:
🔍پاورپینت آشنایی با نماز جماعت🔍پاورپوینت تاثیر عوامل معنوی بر کاهش بیماری های قلبی🔍پاورپوینت احکام رمی جمرات سه گانه حج تمتع🔍دانلود پاورپوینت کتاب نظریه زبان ها و ماشین ها از جلیلی 🔍دانلود پاورپوینت کتاب هوش مصنوعی از رهنمون و هماوندی🔍پاورپوینت احکام رمی جمره عقبه در حج تمتع🔍پاورپوینت احکام و شرايط بيتوته در حج تمتع🔍پاورپوينت آشنایی با احکام حلق يا تقصیر حج تمتع🔍پاورپوینت آشنایی با اعمال حج تمتع🔍پاورپوینت آشنایی با اعمال هفتم تا یازدهم حج تمتع🔍پاورپوينت احکام قربانی در حج تمتع🔍پاورپوینت احکام وقوف در عرفات در حج تمتع🔍پاورپوينت آتل بندی و حمل مصدوم🔍پاورپوینت خطا در پژوهشهای پزشکی🔍پاورپوینت احکام وقوف در مشعر الحرام🔍پاورپوينت ارزیابی و روش برخورد با مصدوم🔍پاورپوینت تب مالت یا بیماری بروسلوزیس🔍پاورپوينت آموزه های الهی به صورت جدول قرآنی🔍پاورپوینت آموزه های الهی به صورت مسابقه گروهی🔍پاورپوینت کلیات طب سنتی🔍پاورپوينت خفگی ها 40 اسلاید🔍پاورپوينت آموزش حديقه اول کتاب صمدیه🔍پاورپوينت آموزش حديقه پنجم کتاب صمديه🔍پاورپوینت مقاله ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست🔍پاورپوينت CPR احیاء قلبی ریوی